Jadąc nadmorską trasą z Międzyzdrojów w stronę Dziwnowa, między miejscowością Wisełka i Kołczewo nad małym leśnym jeziorem Zatorek możemy przespacerować się ponad trzykilometrową ścieżkę przyrodniczą przygotowaną przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Można tutaj zrobić krótki piknik, wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczą, a nawet wędkować. Ścieżka przyrodnicza ma wyjątkowe usytuowanie. Jej trasa biegnie częściowo przez bór sosnowy, las brzozowy, a częściowo również wzdłuż jeziorka. Na trasie znajduje się punkt widokowy z miejscem odpoczynku oraz 16 przystanków z tablicami edukacyjnymi.

Jezioro Zatorek ma powierzchnię 9,23 ha i stanowi własność Lasów Państwowych, w większości położone w lesie, z wyjątkiem południowo-zachodniego krańca. W północnej części wyspa. W jeziorze i jego strefie przybrzeżnej występują liczne ciekawe gatunki flory i fauny. Można tu spotkać rośliny jak: grzybień biały, gręziel złota, rogatek sztywny, żabiściek pływający; ptaki: łabędź niemy, puszczyk, kaczka krzyżówka, łyska, trzciniak oraz ryby: szczupak, lin, karaś, karaś, okoń, płoć, karp, leszcz i wzdręga.

Na jeziorze jest możliwość sportowego połów ryb, z brzegu lub specjalnie do tego celu przeznaczonych pomostów, pod warunkiem wykupienia zezwolenia u leśniczego.