Wisełka to bardzo mała miejscowość turystyczna w oddalona o niecałe dziesięć kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Zlokalizowana na brzegu Wolińskiego Parku Narodowego, wśród sosnowych lasów, z licznymi szlakami do wędrówki rowerowej i pieszej – to wspaniałe miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi i wszystkich osób lubiących ciszę i spokój.

Wisełka

źródło: www.wiselka.net.pl

Miejscowość od piaszczystego brzegu Bałtyku rozdziela około tysiąc dwieście metrów lądu. Niemniej jednak, trasa biegnie poprzez sosnowy las z domieszką buków, i sama w sobie jest już nadzwyczajną atrakcją. Z kolei plaża, leżąca u stóp urwiska, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma naturę dzikiej plaży. Morska woda, jak na Bałtyk jest w tej okolicy dość ciepła, a na pewno cieplejsza niż przykładowo w okolicach Kołobrzegu.
Niewielkie jeziorko (ok 20 ha) o takiej samej nazwie – Wisełka – leży na południu wsi, ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi – tu także jest plaża. Można w tym miejscu wypożyczyć żaglówkę lub łódkę. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można w tej okolicy łowić takie drapieżniki jak okoń lub szczupak, a okoliczne lasy pełne są grzybów.

W niewielkiej odległości od Wisełki na wzniesieniu o wysokości siedemdziesięciu pięciu metrów znajduje się latarnia Kikut. Wieża latarni, postawiona z cegły oraz kamieni, ma mniej więcej osiemnaście metrów. Jest ona całkowicie zautomatyzowana, działa od 1962 r., a zasięg jej światła to mniej więcej 30 km. Niestety nie jest ona udostępniona do zwiedzania, ale warto ją chociaż zobaczyć.

Wisełka, mimo że to małą wioska, jest dobrze przystosowana do przyjęcia turystów. Działa tu dużo pensjonatów, pochodzących z początku XX stulecia, ośrodków wczasowych, domów wypoczynkowych proponujących kwatery oraz pokoje w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do Wisełki można dojechać autobusem.

Zobacz stronę poświęconą tej uroczej miejscowości: www.wiselka.net.pl