Dziwnów to małe miasteczko wypoczynkowe usytuowane na pn-zach wybrzeżu Morza Bałtyckiego w woj. zachodniopomorskim, oddalone około 20 km na wschód od Międzyzdrojów. Najwcześniejsze, wzmianki na piśmie o miasteczku pochodzą z połowy XIII stulecia. Dziwnów usytuowany jest w części na wschodnich brzegach wyspy Wolin, i w części na Mierzei Dziwny. Części te spina zwodzony most na Dziwnej. Od południa Dziwnów otacza Zalew  Kamieński z Zatoką Wrzosowską, które są częścią rzeki Dziwnej. Sama rzeka z kolei łączy Dziwnów i Zalew Szczeciński.

źródło: www.dziwnow.net.pl

źródło: www.dziwnow.net.pl

W zachodniej części Dziwnowa znajduje się jezioro Martwa Dziwna, to pozostałość byłego ujścia Dziwny i wraz z przyległymi terenami stanowi użytek ekologiczny. Chronią się tutaj rozmaite gatunki ptaków, tak  wędrownych, jak też stale gnieżdżących się.

W Dziwnowie wytyczono kąpielisko na plaży długie na 800 metrów, natomiast tuż przy plaży, grzbietem wydm wiedzie promenada, po której można spacerować czy też odpoczywać w dającym cień sąsiedztwie roślinności pokrywającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których zorganizowana jest baza sanitarna. Na plaży na plażowiczów czekają różnorodne atrakcje: utrzymywany w czystości, sypki piasek, przejażdżki na bananie, wodne skutery, a dla milusińskich dmuchane zamki a także zjeżdżalnia wodna.
Z uwagi na rozmaitość akwenów wodnych – morze, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów to znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tej samej przyczyny jest to wielce interesujące miejsce dla wędkarzy. W  Dziwnowie można złowić takie gatunki ryb jak na przykład: leszcz, okoń, szczupak, lin czy łosoś i sandacz.

Dziwnów  to dodatkowo siedziba gminy, morski i rybacki port oraz marina na około 20 jachtów. W sezonie letnim z przystani pasażerskiej odpływają stylizowane na stare, pirackie, statki wycieczkowe w rejsy po morzu bądź po Zalewie Kamieńskim i do miejscowości Kamień Pomorski. Dodatkową atrakcją dla wszystkich biorących udział w rejsie po Bałtyku jest chwila płynięcia pod mostem zwodzonym. W otoczeniu portu wczasowicz łatwo znajdzie miejsce gdzie będzie mógł raczyć się świeżą rybką.

Urlopowicze znajdą różnorodną bazę noclegową w Dziwnowie. Oferta jest naprawdę okazała. Tak domy letniskowe jak i różnego typu apartamenty oraz pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem standardu, ceny a także usytuowania wobec plaży.

Zainteresowanych Dziwnowem zapraszamy na portal turystyczny Dziwnowa, gdzie znajdują się informacje o miasteczku, jego atrakcjach, organizowanych imprezach, prognozowanej pogodzie oraz liczne prezentacje opisujące noclegi w Dziwnowie (ponad 150 wpisów obiektów noclegowych oferujących noclegi w rozmaitym standardzie i rozmaitych cenach). Prócz tych informacji, na portalu znajduje się bogata galeria zdjęć Dziwnowa, jego plaży, okolicy, a także unikalne zdjęcia z lotu ptaka. Zapraszamy na www.dziwnow.net.pl .