Kołczewo z lotu ptaka

Źródło: www.kolczewo.com.pl

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w sąsiedztwie jezior i lasów, to jedno z miejsc na polskim wybrzeżu wspaniałe dla wczasowiczów chcących odpocząć od gwaru dużych miast. W okolicy znajduje się dużo jezior, a tuż na południu wsi jest spore jezioro o tej samej nazwie co wieś – Kołczewo. A mniej więcej dwa i pół kilometra w kierunku północno – wschodnim leży rozległe jezioro Koprowo. Nieopodal jeziora Kołczewo w sezonie wakacyjnym funkcjonuje stanica wodna, gdzie można pożyczyć kajak, łódkę lub rower wodny oraz korzystać z aktywnego odpoczynku nad wodą.

Choć, Kołczewo jest lekko oddalone od Bałtyku (2-3 km), można jednakże podjechać do Międzywodzia czy Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na piaszczysty brzeg. Można także wyruszyć na piaszczysty brzeg ścieżką pośród lasów pieszo czy rowerem bezpośrednio z Kołczewa. Pobliskie plaże są niezbyt szerokie, za to piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.

W Kołczewie odnajdziemy również np pochodzący z XIX stulecia, zabytkowy kościół, a również zabytkowy, też XIX wieczny dworek, dawniej szkoła. Niedaleko dworku rosną dwa ogromne jesiony Przemko i Miłko – pomniki przyrody.

Miejscowość docenią również zapaleńcy golfa. To w tej okolicy zlokalizowany jest Amber Baltic – klub golfowy – 27-dołkowy kompleks. Można tutaj na wczasach pograć sobie w golfa, albo rozpocząć przygodę z tym sportem – wykupując zajęcia z osobistym trenerem.

Baza noclegowa to przede wszystkim domy gościnne i gospodarstwa agroturystyczne proponujące pokoje i kwatery w Kołczewie, ale są tu także apartamenty dla wymagających turystów. W sąsiedztwie pobliskich lasów znajdziemy także kempingi i pola namiotowe.

Dlatego, szukając odpoczynku od codziennego zgiełku miasta, decydując się na noclegi nad morzem warto rozważyć pobyt w Kołczewie.