Międzywodzie z lotu ptaka

źródło: www.miedzywodzie.net.pl

Międzywodzie to nieduża wioska wypoczynkowa zlokalizowana na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy skrajem naszego morza a wodami Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość znajduje się na największej naszej wyspie – Wolinie, wśród pięknych lasów sosnowych oraz mieszanych.

Wczasowisko bardzo dobrze dopasowane jest do urlopowania dla osób niepełnosprawnych – niskie oraz gładkie chodniki ułatwiają przemieszczanie się, a od ulicy Zwycięstwa w kierunku plaży kieruje zejście przystosowane dla wymagań osób przemieszczających się na wózkach. Fani piaszczystych, szerokich, czystych plaż nie będą mieli powodów do narzekań na plażę w letnisku. Kąpielisko, w wakacje pilnowane przez ratowników, o długości w przybliżeniu 600 m, a umiejscowione jest na wysokości między przeciągnięciem ulic Szkolnej oraz Westerplatte.

Międzywodzie, zważywszy na bliskość Zalewu Kamieńskiego, to w podobny sposób przyciągające miejsce dla amatorów sportów wodnych, żeglarzy oraz wędkarzy. Na miłośników żagli czeka na wskroś odnowiony oraz dostosowany do unijnych standardów pirs.

Dodatkowym walorem letniska, za pośrednictwem usytuowania na Wyspie Wolin, jest bliskość Parku Narodowego, z Zagrodą Pokazową Żubrów. Ta zagroda to też miejsce powrotu do zdrowia także innych typów zwierząt, w autonomicznych siedzibach żyją: jelenie, dziki, oraz orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta wypuszczane są na wolność.Przez wzgląd na wzmożony ruch turystyczny w sezonie, zalecamy dojazd do Międzywodzia poprzez Wolin natomiast sugerujemy wymijać znacznie bardziej zakorkowany Kamień Pom.

Noclegi w Międzywodziu to bogata propozycja pensjonatów, domów wypoczynkowych, domów gościnnych, pokoi oraz kwater.