Żubrowisko położone jest w środku lasu (2 km na północny wschód od centrum Międzyzdrojów). Zagroda o powierzchni 28 ha (w tym wybieg 20 ha, rejon kwarantanny 0,5 ha) założona została w 1976 roku.

źródło: www.miedzyzdroje.it

źródło: www.miedzyzdroje.it

Początki hodowli sięgają 1976, kiedy sprowadzono cztery żubry z Puszcz Boreckiej i Białowieskiej. W zagrodzie teraz przebywa od szejściu do dwunastu osobników, a każdego roku przychodzi na świat 1-2 cieląt. Zaraz po urodzeniu cielętom nadawane są imiona, wpisywane do Księgi Rodowodowej Żubrów. Imiona żubrów urodzonych w Polsce rozpoczynają się sylabą „Po-” (POLAND). Żubry nizinne wolińskie nie żyją na wolności, nie pozwala na to zbyt uboga baza żywieniowa tutejszych lasów.

W części udostępnionej turystycznie wzdłuż ogrodzenia znajdują się widokowe pomosty i tablice poglądowe o poszczególnych gatunkach. W wyodrębnionej zagrodzie żyją sarny i dziki, są to zwierzęta chore lub osierocone. Kiedy odzyskają siły witalne, wypuszczane są na wolność. W specjalnych wolierach przebywają ptaki drapieżne: bieliki i puchacze – między innymi bielik Jurand, który wylągł się ślepy i ma pozostać w zagrodzie na zawsze. Zwierzęta w wolińskiej zagrodzie mają zapewnioną stałą opiekę, także weterynaryjną.

Dojście do Zagrody Żubrów jest możliwe trzema popularnymi drogami turystycznymi: za znakami zielonymi – 2 km, za znakami czarnymi przez nadmorską aleję Gwiazd i Kawczą Górę – 4,7 km, oraz dla zmotoryzowanych tym samym czarnym szlakiem, z parkingu Kwasowo (przy wyjeździe z Międzyzdrojów w kierunku Wisełki) – 1,7 km.

Godziny otwarcia: Godziny zwiedzania (1.V-30.IX): od 10:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków, (1.X-30.IV): od 8:00 do 16:00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków.

Ceny biletów: bilet ulgowy 4.00 zł, bilet normalny 6.00 zł Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4 oraz młodzieży uczącej się (do 26 roku życia), rencistom i emerytom, osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Wstęp ulgowy jest możliwy tylko za okazaniem aktualnej legitymacji.